Sekcja gimnastyki artystycznej w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym specjalizuje się w szkoleniu zawodniczek tej dyscypliny. Zapewniamy najlepsze warunki treningu i rozwoju zarówno tym rozpoczynającym swoją przygodę z gimnastyką artystyczną, jak i starszym, doświadczonym zawodniczkom. Proponujemy zajęcia o zróżnicowanym stopniu zaawansowania dostosowanym do możliwości i umiejętności każdej dziewczynki, prowadzone są one przez wysoko wykwalifikowaną kadrę trenerską. Każda traktowana jest indywidualnie, każda ma stworzone warunki do prawidłowego rozwoju.

Zawodniczki tej sekcji od lat są powoływane do Kadry Narodowej i Kadry województwa Zachodniopomorskiego w gimnastyce artystycznej. Zdobywają wysokie miejsca w zawodach rangi ogólnopolskiej i wojewódzkiej.

Gimnastyka Artystyczna to jedna z najtrudniejszych technicznie, a jednocześnie najpiękniejszych dyscyplin sportowych. Jako jedna z niewielu jest uprawiana tylko i wyłącznie przez kobiety, a właściwie dziewczęta. Od roku 1984 (Los Angeles) weszła do programu letnich Igrzysk Olimpijskich. Głównym celem gimnastyki artystycznej jest harmonijny rozwój sprawności ogólnej dziecka. To rozwijanie naturalnych czynności ruchowych, sprawności fizycznej, wzmocnienie organizmu, kształtowanie koordynacji ruchowej i przestrzennej, rozwijanie estetycznej harmonii ruchów, twórczej aktywności, wyrażanie się za pomocą tańca i ćwiczeń. Dziewczęta uczą się na treningach nie tylko elementów gimnastycznych - ale przede wszystkim prawidłowej postawy ciała, pięknej sylwetki, gracji w poruszaniu się i koordynacji ruchowej.

Uprawianie sportu to przyjemność, ale też ogromna praca, nauka przezwyciężania własnych słabości, to szkoła życia. Gimnastyka Artystyczna uczy pracowitości, wytrwałości, samodzielności, samodyscypliny, systematyczności w pracy i w działaniu, stanowczości, buduje odporność psychiczną oraz kształtuje upór w dążeniu do wyznaczonych sobie celów. Pozwala zdrowo i miło spędzać czas wolny, poznać nowe koleżanki, uczy koleżeńskości i współżycia w grupie.

Gimnastyka Artystyczna łączy taniec, muzykę, akrobatykę i elementy baletu, które wplecione są w 1,5 minutowe układy gimnastyczne. Łączy wychowanie fizyczne z wychowaniem muzycznym i estetycznym - wpływając na organizm dziewcząt – na jego harmonijny rozwój.

Gimnastyka Artystyczna - to ćwiczenia bez przyboru i z przyborami (skakanka, obręcz, piłka, maczugi i wstążka), to ćwiczenia indywidualne i zespołowe.

Zawodniczki Gimnastyki Artystycznej trenują w tzw. klasach sportowych, które są określone przez wiek i poziom umiejętności:

  • Klasa młodzieżowa (do lat 9-ciu)
  • Klasa III – młodziczki (do lat 10-ciu)
  • Klasa II – juniorki młodsze (do lat 12-tu)
  • Klasa I – juniorki (do lat 15-tu)
  • Klasa Mistrzowska – seniorki (powyżej 16-tego roku życia)

Można nas znaleźć w hali przy ul. Narutowicza 17 - w poniedziałki, środy, soboty – w hali SP 33 przy ul. Małopolskiej 22 a także we wtorki i czwartki w SP 35 przy ul.Świętoborzyców 40.

ZAPRASZAMY!