Sport jest fantastycznym sposobem uczenia dzieci dążenia do celu, wytrwałości, podniesienia własnej oceny czy kształtowania osobowości poprzez ciężką pracę. Z tą właśnie myślą powstała sekcja szermiercza by kształtować sportowe postawy wśród młodych zawodników i stwarzać właściwe warunki do uprawiania szermierki.

Podczas regularnych zajęć treningowych dzieci nie tylko podnoszą swoją sprawność psychomotoryczną i fizyczną ale uczą się współdziałać w obrębie grupy rówieśników. Czasem przyjaźnie zawiązane przez walkę sportową należą do najsilniejszych i najbardziej trwałych.

Poprzez treningi i starty w turniejach młodzi adepci uczą się przeżywać chwile triumfu ale także gorycze porażki. Właśnie w tym duchu wiele pokoleń dojrzało i wyrosło na pewnych siebie ludzi, którym nie straszne są trudy codziennego życia.

Szermierka to fantastyczny sport dla ludzi walecznych bądź pracujących nad swoim charakterem. Nie ważne są czasem cechy fizyczne, czy jesteś wysoki czy niski, szczupły czy krąglejszy, jeżeli masz w sobie niezwykłą siłę w dążeniu do celu, nie boisz się wyzwań i szczerze wierzysz, że sukces jest w zasięgu, masz zadatki na mistrza - wystarczy tylko spróbować. Serdecznie zapraszamy!

Treningi sekcji szermierczej odbywają się na hali sportowej przy ul. Narutowicza 17 w Szczecinie.

W poniedziałki, wtorki i czwartki zapraszamy najmłodszych uczestników (2011 i młodsi) na godzinę 16:00-18:00 natomiast starszych zawodników (2010 i starsi) codziennie od godziny 18:00-20:30.

Do zobaczenia na planszy!